AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Your own style rules!

In jos 
AutorMesaj
Buburuza.
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 411
Varsta : 23
Localizare : Here...in NeverLand
Data de inscriere : 04/01/2009

MesajSubiect: Your own style rules!   Sam Ian 24, 2009 6:50 am

so ma gandesc ca fiecare aveti niste reguli de stil propriu dupa care va orientati pe strazile urbane in fiecare zi Very Happy

1.nu port deloc culori deschise...optez intotdeauna pe negru,mov si fucsia
2.nu ma machiez...doar cu dermatograf...in rest nimic...nici ruj nici gloss nici fard...nimic
3.de asortat ma asortez catusi de putin dar nu imi iau doar doua culori si ma imbrac numai in ele fiindca devin exagerata apoi...deobicei ma asortez cu accesoriile si prin asta vreau sa zic doar bratari
4.nu port tocuri findca stiu ca o sa cad in nas cu ele...port doar tenisi,bascheti,balerini etc
5.niciodata nu ma dau cu parfum excesiv [stiu ca nu tine de imbracaminte desi face parte din stil ]
6.niciodata nu port caciula...pentru ca parul meu si asa este cret si sensibil si nu am de gand sa-l tocesc sau sa-i sctric forma cu o caciula
7.nu port bluze decoltate...daca se nimereste sa fie asa port esarfa mea mov peste care acopera tot
8.nu fac combinatii de materiale...i mean nu iau bumbac la matase >.< poate merge poate nu...eu oricum nu combini materialelel
9.nu port haine ramase mici sau intrate la apa...pantaloni mai scurti decat trebuie sau bluze cu maneci prea scurte care ar putea trezi dubii Razz))
10.nu port hainele consecutiv!

your turn now! ok

Blues
Blues

feminin Numarul mesajelor : 140
Varsta : 23
Data de inscriere : 09/01/2009

MesajSubiect: Re: Your own style rules!   Sam Ian 24, 2009 10:38 am

ok...sa vedem....

1. Nu ma imbrac niciodata elegant, pentru ca stiu ca nu e prea placut la vedere pentru cineva de pe strada, s-ar putea sa creada lumea ca sunt secretara la vreo firma sau banca.
2. imi iau tot timpul haine care ma fac sa ma simt eu insumi...
3. Nu imi iau fuste la scoala pentru ca stiu ca unii baieti sunt mai batuti in cap si s-ar putea sa ma lase fara fusta...
4. Nu ma machiez niciodata pentru ca s-ar parea sa fiu o falsa...cel mult un gloss sau un strugurel...
5. Nu port hainele consecutiv...
6. Nu imi "asortez" hainele doar pentru ca vreau sa-mi iau poseta cea noua...daca sunt nevoita sa arat prietenelor mele poseta, ori o pun in ghiozdan si le-o arat, ori ma imbrac mai casual ca de obicei si imi asortez imbracamintea la poseta...
7. Nu plec de acasa fara o geanta sau ghiozdan cat se poate de mic...o fata trebuie sa fie pregatita pentru orice atunci cand pleaca undeva...
8. Ma imbrac dupa cum ma simt dimineata...daca nu am chef de nimic sau sunt suparata, doar culori inchise si haine fara "ornamente"...daca sunt mai binedispusa, atunci port haine colorate si cu multe dungi, buline, patratzele si ce mai exista
9. Nu port bluze decoltate nici in ruptul capului...daca e sa imi iau o bluza decoltata, imi iau tot timpul un maieu inchis la culoare pe desupt...
10.Nu plec din casa fara un puf de parfum^__^
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Shagrath.
Moderator Global
Moderator Global

Numarul mesajelor : 231
Data de inscriere : 06/01/2009

MesajSubiect: Re: Your own style rules!   Lun Ian 26, 2009 5:52 am

Hahaha, acum eu Very Happy

1. Nu port niciodata roz. Poate doar daca mai am o haina neagra. Dar haine deschise la culoare no way ;p
2. Urasc fustele exagerat de scurte.
3. Detest sa ma imbrac ca o parasuta doar ca sa fiu la moda.
4. Adoooor sa ma dau cu parfum cat Pentru ca nu suport sa miros ca o lada de gunoi O_O
5. Deobicei folosesc doar dermatograf, pudra si farduri Very Happy . Gloss mai rar.
6. Detest pantofii cu toc urias.
7. Iubeeeeesc skaterii, tenisii & conversii, vansii si balerinii. Numai de astea port Very Happy
8. Mi se pare absolut penal cand cineva se imbraca din cap pana in picioare in roz Neutral
9. Nu imi pasa de ce zice lumea, si de parerile altora. Daca eu ma simt bine in niste haine, si imi plac, nu o sa le schimb doar pentru ca mama zice ca sunt urate or shit like that.
10. Nu ies din casa fara o perie mica :hah: NEVER. O port mereu la mine. ;>
11. Ador esarfele Rolling Eyes
12. Mai nou imi plac si fularele cat Hahah, motiv personal cat

Daca am uitat ceva, mai adaug pe parcurs 🇭🇲
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Your own style rules!   

Sus In jos

Your own style rules!
Sus 
Pagina 1 din 1