AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

citate/fragmente si compuneri din viata vostra

In jos 
AutorMesaj
music_lover
Banned
Banned

feminin Numarul mesajelor : 449
Varsta : 22
Localizare : somewhere i belong ^-^
Nerespectarea regulilor :
Data de inscriere : 07/01/2009

MesajSubiect: citate/fragmente si compuneri din viata vostra   Lun Ian 26, 2009 12:27 pm

ok aici vom posta tot ce ati citit in titlu :d

me first:

nu prea are un inteles anume dar uite:

when the poet and the pendulum write above the island about me when i did everything to be ok with u but i realised it's only for the heart i once had and only for that i walk though sahara to take it from you...

ok si acum compunerea don't ask it sucks :

Nimic

La inceputul lumii Dumnezeu ne-a facut din nimic. Traim o viata pe aceasta planeta sa realizam cate ceva, desi alti vor bani, vor faima sau vor lux, nimic nu se compara cu sentimental pe care il ai cand ajuti pe cineva.
Adevarul este ca foarte putini din populatia Terrei vrea sa ajute din bunavointa, pacat, pentru ca multi daruiesc diferite sume de bani sa fie filmati, pentru nimic altceva decat FAIMA.
Cati dintre voi ati fii dispusi sa plecati in Africa, sa ii ajutati pe cei de acolo, care sunt bolnavi din cauza saraciei si extraordinari de subnutriti. Putini dintre noi ar face ceva pentru oprirea razboaielor din Orientul Mijlociu. Statele Unite ale Americii, sub guvernul Bush, au atacat mai multe tari din Orientul Mijlociu. Rezultatul? Morti nevinovate, “pareri de rau” pentru tinta gresita. Da, din pacate asa este in ziua de azi. Avand in vedere marea schimbare din S.U.A. ( schimbarea presedintelui ), multe stae spera la incetare razboaielor, avand mari asteptari de la Barak Obama. Dar destul cu politica! Cum spuneam unii oameni nu simt dorinta sa ajute. Deci din cate am observant nu prea exista filantropi. Nu prea exista, dar nu inseamna ca nu au existat si inca nu exista! Putini dar intradevar exista.
Ne realizam o cariera in viata. Ne construim case tot mai mari si facem realizarii enorme benefice pentru omenire, dar si extrem de periculoase. Faceam atatea eforturi pentru a ne face o viata mai buna, dar la un moment dat mori, si te alegi cu nimic, si candva lumea va ajunge un nimic, exact cum am inceput.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Buburuza.
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 411
Varsta : 22
Localizare : Here...in NeverLand
Data de inscriere : 04/01/2009

MesajSubiect: Re: citate/fragmente si compuneri din viata vostra   Mar Mar 03, 2009 6:15 am

ba nuuu...mie imi place
chiar ti-am si publicat-o in revista
si a fost apreciata de toata lumea...
deci este chiar frumoasa Smile

citate/fragmente si compuneri din viata vostra
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
No MuSic No LiFe :: Zona de creatie :: Fan-fic-
Mergi direct la: