AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Moarte si Iubire

In jos 
AutorMesaj
CrazyForYourLove
Dance
Dance

feminin Numarul mesajelor : 26
Localizare : Dream Town
Data de inscriere : 31/03/2009

MesajSubiect: Moarte si Iubire   Mar Mar 31, 2009 9:23 am

personajele:

JaeJoong:El este cel mai de temut mafiot.Omoara cu sange rece.Dar isi iubeste foarte mult fica pentru care si-ar da viata.

Yunho:Fratele si mana dreapta a lui JaeJoong.El este dependent de droguri dar in final scapa de aceasta dependenta cu ajutorul fratelui sau.

Junsu:Baiatul ales de Jaejoong pentru fica sa.Ea tine la el ca la un frate pentru ca se cunosteau de cand erau copii dar nu se putea casotari cu el.

Yoko:Ea este fica lui JaeJoong.Este indragostita de un baiat pe nume Miku insa tatal sau nu-l accepta si nu ii dadea voie ficei sale sa se indragosteasca.Ea il iubeste pe Miku in secret.

Miku:Viata lui se va schimba radical dupe ce il va cunoste pe seful mafiotilor.

Takuya:El este fratele vitreg a lui Yoko.El este pus de tatal sau sa-l omoare pe Miku.

Kim:Este ceam mai buna prietena a lui Yoko.Ea se indragostetste incetul cu incetul de Takuya.

Nu-i prea reusita da nah....e primul meu fic.....astept critici si sfaturi.Scuzati greselile de tastare...tastatura nu a vrut sa ma asculte.

Totul se petrece intr-un cartier unde mafioti detin supermitate.Bani,droguri si femei,cam asta conteaza pentru ei.Dar se pare ca in acel cartier iubirea nu este permisa.Totul are un pret.Uneori acel pret este chiar viata.Se pare ca temutul mafiot Jaejoong si-a luat o pauza.Nu mai omorase pe nimeni de o luna.Fratele sau Yunho dadea toti bani pe care ii avea pe droguri si cazinouri.
Se pare ca era o zi speciala pentru JaeJoong.Fata lui implinea 18 ani.Avea sa fie o petrecere ca in povesti.Fata era imbracata intr-o rochie neragra mai scurta de genunchi. Avea niste cercei negri si un lantisor negru placat cu fire subtiri de aur.Camera era plina de trandafiri rosi si negri.Bogatie se vede in fiecare coltisor.Insa viata fete avea sa se schimbe la acea petrecere.
-La multi ani frumoaso!spuse Junsu si ii intinse o cutiuta mica rosie de catifea in care era nu inel.
-Ce este cu acest inel?Seamana cu unul de logodna.spuse Yoko mirata
-Exact.Fata mea te vei casatori cu el!spuse tatal sau.
-Ce?Tata cum ai putut sa-mi faci asta?spuse fata si pleca plangand
-Ce te uiti asa?Du-te dupa ea!se rasti Jaejoong la Junsu.
Baiatul fugi dupa fata si o gasi in patul ei plangand.
-De ce plangi?intreba Junsu.
-De ce plang?Pentru ca de cand m-am nascut tata mi-a controlat viata!Vrei un motiv mai bun?spuse fata printre lacrimi.
-Dar tu nu vrei sa te casatoresti cu mine?spuse baiatul
-Intelege!Tin la tine dar ca la un frate nimic mai mult.De ce vrei sa cad eu alaturi de tine in dragoste?spuse fata.
-Am inteles!O sa incerc sa vorbesc cu tatal tau sa vedem daca vrea sa rupa logodna.Dar nu cred ca asta se va intampla.Tatal tau este un om de cuvant.A promis ca te vei casatori cu mine.spuse baiatul
-Da,dar......spuse fata plangand
-Daca asta te face fericita voi vorbi cu el.spuse baiatul ridicandu-se de pe pat.
-Multumesc!spuse fata zambind.
Ziua trecu ca prin zbor.Noapte isi facu aparitia foarte repede.Luna zambea la stele.Yoko statea la geam si se gandea cum este destinul.El te face pe tine sau tu pe el.Fata se ridica si se duse spre pat.Maine trebuia sa se duca la de faculltate.
Dimineata isi facu aparitia.Razele soarelui intrau usor pe fereastra fetei.Fata se imbraca si pleca spre bucatarie.
-Buna dimineata frumoasao!Cum ai dormit?o intreba tatal ei
-Neata!Binisor.raspunse fata
-Te-ai mai gandit?Te casatoresti cu Junsu?intreba Jaejoong
-Tata te-am spus ca nu vreau.spuse fata pe un ton suparat
-Si eu te-am spus ca trebuie.Si te vei casatori cu el!Ai inteles?spuse Jaejoong
-Tata......Te urasc!spuse fata si iesi pe usa.
La facultate toata lumea era agitata.Toti asteptau sa intre in clase.Yoko se intalni pe hol cu cea mai buna prietena a ei,Kim.
-Buna!spuse Kim
-Salut.raspunse Yoko cu o jumatate de gura.
-Ce s-a intamplat?intreba Kim speriata
-Multe.Daca ai stii.spuse Yoko.
-Pai spune.spuse Kim
-Il cunosti pe Junsu,nu?spuse Yoko
-Da.Tipul ala cu care esti prietena din copilarie,nu?inteba Kim
-Exact.Tata ma obliga sa ma casatorec cu el si desteptu` de Takuya tine cu tata.Ii urasc pe toti trei!spuse Yoko suparata
-Cum?spuse Kim mirata
Clopotelul suna!Cu toti erau in clase.Profesorul intra in clasa alaturi de un baiata inalt,blond si cu ochii mari si negri.
-Buna dimineata,copii.Acesta este noul vostru coleg,Miku.Baiete vorbeste-ne putin despre tine.
-Buna!Numele meu este Miku,am 18 ani,m-am mutat de curanad din Korea si cam atat.Nu prea imi place sa vorbesc despre mine.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://thebestgirls.forumgratuit.ro
Buburuza.
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 411
Varsta : 22
Localizare : Here...in NeverLand
Data de inscriere : 04/01/2009

MesajSubiect: Re: Moarte si Iubire   Vin Apr 03, 2009 6:13 am

well...nice fic Smile
l-ai inceput bine si nu-ti voi atrage atentia asupra greselilor gramaticale
daca zici ca nu te asculta tastatura tongue
imi plac si personajele mult
daca nu i-l traba pe junsu la yoko sa mi-l dea
mie ca ii bunooooc O_O :hah:
in rest numa bine si te astept cu urmatorul capitol Wink

Dance
Dance

MesajSubiect: Re: Moarte si Iubire   Vin Apr 03, 2009 10:25 am

Ora trecu foarte greu.Timpul parca se oprise in loc.Yoko statea si privea pe fereastra gandindu-se la ce ii facuse tatal ei.In sfarsit ora se termina.In pauza Yoko ramase in clasa lipita de geam gandindu-se la destinul ei.
-De ce esti trista?intreba Miku
-Nu sunt trista!tresari fata.
-Ba da esti!Ce sa intamplat?intreba a Miku
-Ce te intereseaza pe tine?Abia m-ai cunoscut.spuse fata
-Da,dar o fata asa frumoasa ca tine nu ar trebui sa fie trista.spuse Miku
-Ok!Tata vrea sa ma casatoresc cu un tip pe care nu-l iubesc iar fratele meu tine cu el.spuse fata ridicandu-se din banca.
-Dar de ce?Nu-i inteleg pe oameni astia.spuse Miku
-Nici eu.Si eu care credeam ca-l cunosc foarte bine pe tata.spuse Yoko
-Pot sa vin diseara la tine sa te iau a un film?suse Miku
-Nu,tata te-ar omora.Dace e ne intalnim la cinema.spuse Yoko.Cei doi se intali la cinema.Se pare ca acum erau cei mai buni prieteni.Se intelegeau foarte bine.Yoko mereu se gandea la zambetul lui cuceritor,iar Miku nu isi putea scoate din minte ochii ei caprui.Cei doi se indragosti-se unul de celalant dar niciunul nu avea tupeul de as arata dragoste pe fata.Pana la urma cei doi si-au marturisit dragostea si s-au hotarat sa se intalneasca pe ascuns din cauza tatalui lui Yoko.Intr-o zi cei doi s-au gandit sa mearga l;a cinema dar spre ghinionul lor Takuya era si el acolo.Yoko si Miku se comportau ca doi indragostiti.Dar din nefericire Takuya ii vazu."Asa surioara draga te intalnesti cu el cand tu esti promisa lui Junsu.Tata va afla ce ai facut"isi spuse Takuya in gand.Baiatul fugi repede spre casa si ii povesti totul tatalui sau.Jaejoong ii spuse fiului sau sa-l impuste.Fata veni acasa forte fericita nestiind ce avea de gand tatal sau.Fata se duse la ea in camera si aprinse televizorul.Pe ecran aparuse o stire de ultima ora in care se spunea:"Langa sala de cinema 23 a fost gasit un baiat de 18 ani,blond,inalt impuscat"Pe ecraf fu afisata o poza a baiatului.Acela era chiar Miku.Fata se ridica si se duse catre tatal sau.
-Tata tu ai facut asta nu?tipa fata
-Ce sa fac?spuse tatal ei
-Nu te preface!Tu l-ai impuscat pe Miku nu?spuse fata suparata si cu lacrimi in ochii
-Care Miku?intreba tatal sau
-Ai aflat ca il iubesc si l-ai impuscat nu?spuse fata plangand
-Exact.Tu esti promisa lui Junsu.
-Tata dar a iubi este un pacat?intreba fata printre lacrimi si iesi pe usa
Mergea singura pe strada si se gande la Miku.Se interesa la ce spital este si se duse imediat acolo.

La spital

-Buna ziua!Unde il pot gasi pe pacientul Miku?intreba fata
-Terapie intensiva.spuse o asistenta
-Multumesc.spuse fata si pleca
Fata intra usor in salon si se duse langa paul lui Miku.
-Trezete-te te rog!Am nevoie de tine.Nu pot trai fata tine.Viata nu are sens fara tine.Tot cei mai frumos in viata mea e doar din vina ta.Te iubesc!Trezeste-te te rog!spuse fata printre lacrimi
Sus In jos
CrazyForYourLove
Dance
Dance

MesajSubiect: Re: Moarte si Iubire   Joi Noi 26, 2009 10:23 am

Mah care imi inchide si mie tropicul????Nu mai postez la fic.
Sus In jos
Buburuza.
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 411
Varsta : 22
Localizare : Here...in NeverLand
Data de inscriere : 04/01/2009

MesajSubiect: Re: Moarte si Iubire   Vin Noi 27, 2009 2:18 am

la cerere topic closed Smile

Admin