AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

JENNIFER LOPEZ

In jos 
AutorMesaj
music_lover
Banned
Banned

feminin Numarul mesajelor : 449
Varsta : 22
Localizare : somewhere i belong ^-^
Nerespectarea regulilor :
Data de inscriere : 07/01/2009

MesajSubiect: JENNIFER LOPEZ   Mier Ian 07, 2009 5:45 am

Jennifer López este o actriţă şi cântăreaţă americană, născută pe 24 iulie 1969, în cartierul Bronx din New York.

Visa încă din copilărie să devină artistă, astfel că a început să cânte de la o vârstă fragedă. De-a lungul timpului, a jucat în multe filme. Dar succesul a fost de partea ei abia în anul 1997, când a jucat rolul binecunoscutei şi regretatei Selena, în filmul cu acelaşi nume. A urmat apoi încă un succes cu filmul "Anaconda", şi, în timp, a devenit una dintre cele mai căutate actriţe de la Hollywood.

Pe la sfârşitul anilor '90, şi-a început cariera muzicală. Un debut cu succes, în care primul album al lui Jennifer s-a intitulat "On the 6" şi conţinea hituri precum "If you had my love" sau "Waiting for tonight". Pentru acest album, Jennifer a obţinut discul de platină, datorită volumului de vânzări.

A urmat un duet cu Marc Anthony, "No me ames", care i-a adus o nominalizare la premiile Grammy şi un premiu Billboard Latin Music Awards.

Au urmat albume de succese, precum "J.Lo" (cu hituri precum "Ain't it funny" sau "Love don't cost a thing"), "This is me... then" (cu hituri precum "Jenny from the block").

A făcut o pauză de câţiva ani pentru a se ocupa de cariera de actriţă, iar în 2005 a revenit cu un nou album, "Rebirth", cu hituri ca "Get right" sau "Hold you down".[

flash(425,350)]https://www.youtube.com/v/uWZX1yNrANs[/flash]

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
crunkandcrush
Hip Hop
Hip Hop

feminin Numarul mesajelor : 319
Localizare : Arad
Data de inscriere : 05/01/2009

MesajSubiect: Re: JENNIFER LOPEZ   Dum Ian 11, 2009 9:36 am

scoate foarte rar albume sau melodii si videoclipuri dar cand are o melodie tot timpul e in top20
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://MyAjude.hi5.com
Buburuza.
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 411
Localizare : Here...in NeverLand
Data de inscriere : 04/01/2009

MesajSubiect: Re: JENNIFER LOPEZ   Lun Ian 12, 2009 11:35 am

nu ascult...nici nu cred ca am auzit vreodata vreo melodie de-a ei Neutral nu ma intereseaza

ps: paula te rog ai grija cand pui videouri...pune-le unul sub altul...fiindca prea deformeaza pagina asa cum le pui tu [respectiv unul langa altul]

Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 404
Varsta : 23
Localizare : Acra:))
Nerespectarea regulilor :
Data de inscriere : 04/01/2009

MesajSubiect: Re: JENNIFER LOPEZ   Lun Ian 12, 2009 12:59 pm

am ascultat odata melodia ei "que hiciste"-daca asa se scrie si noah pe atunci imi placea dar un lucru ador corpul ei arata super gosh i want that to... lol!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
descendent_kid
Hip Hop
Hip Hop

feminin Numarul mesajelor : 407
Varsta : 21
Localizare : in my world..
Data de inscriere : 21/01/2009

MesajSubiect: Re: JENNIFER LOPEZ   Dum Ian 25, 2009 2:17 pm

nu am ascultat..nu ascult..si nici nu as vrea sa ascult :hah:
Sus In jos